Mašni nameni

ZIDANI MOST: 8 + Fon Anton in Helena

LOKA: 9.15 + Titovšek Marija

RAZBOR: 10.30 + Markl Angela

Obhajamo teden molitve za edinost kristjanov.
Gradivo so pripravili kristjani različnih Cerkva z Malte. Zgodovina krščanstva na tem sredozemskem otoku sega nazaj vse do časa apostolov. Sveti Pavel se je kot brodolomec rešil na obale Malte okoli leta 60. O gostoljubnih domačinih je Luka zapisal pohvalo: »Sprejeli so nas nadvse ljubeznivo«. Te besede so izbrane za letošnjo vodilno misel. Delitve med kristjani obstajajo že dolga stoletja. Premaga jih lahko samo moč molitve, v katero zaupamo. Pridružimo se Jezusovi molitvi v dvorani zadnje večerje.
NEDELJA BOŽJE BESEDE
Geslo prihodnje nedelje Božje besede se glasi: »Pogovarjala sta se«. S tem geslom želimo postaviti v središče našega razmišljanja o Božji besedi pogovor, dialog. Evangelist Luka poroča o zaskrbljenosti dveh učencev spričo velikonočnih dogodkov v Jeruzalemu (24,14). Kljub razočaranju in negotovosti, sta o tem pogovarjala – ne samo med seboj, ampak tudi z drugimi, ki sta jih srečala. Na ta način sta nevede prišla tudi v pogovor z Vstalim. Bog od vsega začetka prav po besedi stopa v odnos s človekom. Preko pogovora se pletejo odnosi, se gradi zaupanje, se odpravljajo predsodki. Pogovor je tako tudi najboljši način, za živo katehezo in graditev življenjskih odnosa z Bogom.

VERSKI TISK 2020

Naročnina za Ognjišče znaša 33,50€
Naročnina na Družino je sicer 119,60, a če poravnate naročnino do 31. januarja pa le 112,42€.