Mašni nameni

RAZBOR: + Jamšek Darko in starše

Misel današnje nedelje
»Kajti lačen sem bil
in ste mi dali jesti …« (Mt 25,35)
Če se moram peljati z vlakom v Benetke, mi nič ne koristi vozovnica za Neapelj.
Če moram delati izpit iz matematike, mi nič ne koristi, da zelo dobro znam geografijo.
Če ne morem hoditi bos, nič ne pomaga, da nataknem rokavice.
Jezus je določil pravila, pogoje, da pridemo v kraljestvo njegovega Očeta:
»Lačen sem bil, žejen sem bil, tujec sem bil, nag sem bil, bolan sem bil, v ječi sem bil ... in ste mi pomagali.«
Vse drugo ne odpre vrat Božjega kraljestva.
»Kaj pa molitve? In maše? In zakramenti? In procesije? In romanja? In verouk? In večerna srečanja bibličnih skupin? In poletni tabori? In duhovne vaje? In post? In življenje v samostanu? In odpoved poroki in lastni družini? In odkrivanje čudežev in svetniških ljudi?«
Ne pomagajo, da pridemo v Božje kraljestvo.
Molitve, maše, zakramenti torej ne pomagajo?
Pomagajo nam, da imamo moč in vidimo Jezusa v tistem, ki je lačen, tistem, ki je žejen, tistem, ki je nag, tistem, ki je bolan, tistem, ki je tujec, tistem, ki je v ječi, in mu pomagamo.

TEDEN KARITAS

DOBRODELNI KONCERT ZA POMOČ DRUŽINAM V STISKI

Slovenska karitas v sodelovanju z RTV Slovenije prireja jubilejni 30. dobrodelni koncert KLIC DOBROTE., ki bo v sredo, 25. novembra 2020, ob 20.00. Koncert bo potekal pod geslom Slišim Te, ki je letošnje vodilo tedna karitas in Klica dobrote. Geslo opozarja na temeljno človeško po bližini, ko si vzamemo čas za drugega in mu posvetimo vso pozornost.
Vabi pa tudi, da prisluhnemo, poskušamo razumeti in tudi odgovoriti z besedo, darovi ali prostovoljstvom pri pomoči ljudem v stiski.
Koncert lahko spremljate v neposrednem prenosu na 1.programu RTV Slovenije, Radia Slovenije In Radia Ognjišče.

SVETA CECILIJA – 22. november

Ob godu svete Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe, iskreno voščim in se zahvaljujem vsem cerkvenim pevcem in organistom za vaše sodelovanje pri bogoslužju. Da bi ste vedno bolj zavedali, da ste orodje v Božjih rokah ter znova in znova v cerkveni glasbi prepoznavali orožje svetlobe. Naj nam težki časi, ki jih preživljamo, dajo zalet za čas, ko bomo spet lahko na cerkvenih korih plodno in skrbno služili Gospodu.

ADVENTNI VENCI

Turistično društvo Loka pri Zidanem Mostu vabi, da tudi letos sodelujete na 7. razstavi adventnih vencev in jih obesite na ograjo ob Savi dopoldne, na prvo adventno nedeljo.
V nedeljo, 29.11. 2020 ob 14. uri, lahko spremljate otvoritev in blagoslov adventnih vencev na facebook profilu Turistično društvo Loka ali Občina Sevnica.
Ob 15. uri pa na našem župnijskem profilu: Župnija Razbor Širje Loka lahko spremljate blagoslov adventnih vencev ob Savi in vaših domovih.

BLAGOSLOV ADVENTNEGA VENCA DOMA

Doma pripravimo adventni venec, zbere se vsa družina, prinesete blagoslovljeno vodo in vejico zelenja za pokropitev.
Uvodna molitev
Prosimo Boga, naj blagoslovi naš adventni venec. Ves adventi čas bo med nami in nas bo v našem domu opozarjal in vabil k poglobljeni pripravi na božične praznike. Naj ne bo samo okras, ampak naj s svojimi svečkami vedno bolj sveti v naš dom in v naša srca, da bomo Jezusa sprejeli in se vedno veselili njegove prisotnosti v naši družini.
Berilo iz pisma apostola Pavla Rimljanom
Bratje in sestre, prepoznajte čas v katerem smo. Ura je že, da se zbudimo iz spanja, zdaj je naše zveličanje bliže kakor takrat, ko smo vero sprejeli. Noč se je pomaknila naprej in dan se je približal. Odvrzimo torej dela teme in nadenimo si orožje svetlobe.
To je Božja beseda – Bogu hvala
Prošnje – Bralec:
1. Prosimo za našo družino: da bi v tem adventnem času rasla v veri in ljubezni.
Vsi: Prosimo te usliši nas.
2. Za naše sorodnike, prijatelje in znance: da bi jih adventni in božični prazniki povezali.
Vsi: Prosimo te usliši nas.
3. Za vse, ki so zboleli za koronavirusom, da bi se okrepili, da bi lažje prenašali bolečine in če je tvoja volja, Gospod, da bi ozdraveli.
Vsi: Prosimo te usliši nas.
4. Za vse, ki pomagajo bolnikom in strežejo starejšim. Naj občutijo veselje, da so koristni.
Vsi: Prosimo te usliši nas.
5. Naj se radi zbiramo k molitvi ob adventnem vencu in se duhovno pripravimo na božične praznike.
Zmolimo Očenaš
Blagoslovna molitev:
Nebeški Oče, tudi to leto nam podarjaš adventni čas. Naj bo ta adventni venček srce našega doma v tem času, saj ne moremo k maši v domačo cerkev. Kakor bomo vsako nedeljo prižgali novo svečo, tako nam daj rasti v ljubezni do Jezusa. Pripravi nas na praznik njegovega rojstva in naj vedno bolj verujemo, da je on pot, resnica in življenje. Amen.
MIKLAVŽEVANJE
Miklavževo obdarovanje je odlična priložnost za vzgojo in spodbujanje dobrih del. Pripravili smo izbor Miklavževih paketov, ki otroke spodbujajo k razvoju vrednot, branju ter jih na inovativen način izobražujejo in hkrati zabavajo. Miklavž se je letos prilagodil razmeram in bo na določeni točki domače župnije čakal na enega od vaših staršev, da prevzame paket. O uri in lokaciji za predajo daril v posamezni župniji, bomo obvestili prihodnjo nedeljo. Prijavite svoje otroke do prihodnje nedelje na e - pošto: janez.furman@rkc.si
Cena darila je 10 €; poravnate pri predaji darila.
V prijavi napišite:
ime in priimek otroka
starost otroka
ime župnije, v kateri ta otrok biva.
Ostanite zdravi in naj vas spremlja božji blagoslov!
Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.
V času epidemije škofje vabijo vse duhovnike, redovnike, redovnice in vernike, da molijo naslednjo molitev: