Mašni nameni

Razbor

Marija Širje

† Urgl Franc

† Klenovšek Danijel – obl.

† vremenska maša

Prihodnjo nedeljo, 28. aprila ob 17. uri, se bomo zbrali pred cerkvijo v Marija Širju, kjer se bomo z molitvijo in prošnjami obrnili k nebeški Materi božji, vsem svetnikom, da nam izprosijo potreben blagoslov na posevkih in v našem življenju, še posebej, da bi sv. Marko varoval vse, kar je posejano na polju, pred ujmo, točo in drugimi naravnimi nesrečami.

Pri vremenski maši bomo prosili Boga za uspeh pri delu, za pravo vreme in bogato letino. Včasih smo vsi globlje čutili odvisnost od zemlje in letine, sedaj pa večinoma vsi vse kupujemo v trgovini in se ne zavedamo, da je tudi tisto nekdo moral pridelati.

Naša krščanska vera je bila vedno povezana z vsakdanjim življenjem. Naši ljudje so delali na poljih, travnikih, gozdovih, v hlevih, hkrati pa so se obrnili na sv. Marka s prošnjo za varstvo pri delu in da bi bil pridelek dober za dve reči: za ljubezen v družini in skrb za zemljo, ki nam je dajala življenje. Molitev ne pomeni, da čakamo, da vse pade samo od sebe iz nebes, ampak naj nam nebesa dajo moči, da bomo znali delati – posebno, da bomo znali delati skupaj.

VABLJENI IZ VSEH ŽUPNIJ!