Mašni nameni

Božjega usmiljenja

11 + brata Toni in Jakob in vse rajne Kozmusove

Prenos po Facebooku

Na veliko soboto sem v vsaki župniji iz »posebne lokacije« blagoslovil jedila, da ste na velikonočno jutro vsi zaužili blagoslovljen zajtrk.
V četrtek, 8. aprila ob 12.00 uri, se v duhu in molitvi poslovimo od pokojnega Pintar Alojza iz Polane v župniji Razbor. Maša zadušnica bo, ko se sprostijo protikoronski ukrepi.
Ne moremo v resnici obhajati velikonočnih praznikov in velikonočnega časa, če ne umremo tistemu delu samega sebe, kjer smo preveč živi: svoji nečimrnosti, svojim bojaznim, svoji žalosti, svoji sebičnosti, in ako ne vstanemo v tistemu delu samega sebe, kjer smo preveč mrtvi: v veri, upanju, odpuščanju, v ljubezni, v veselju …
Kristus je vstal! Nepopisno je naše veselje zaradi velike odrešitve. Vzklikajmo v veselju in se radujmo. Aleluja!
Ostanite zdravi in naj vas spremlja božji blagoslov!
V času epidemije škofje vabijo vse duhovnike, redovnike, redovnice in vernike, da molijo naslednjo molitev: