Mašni nameni

† vse rajne Kožarjeve

† Jenčič Ivo in Cvetka

† Sladič Stanko

V cerkvi lahko dvignete kuverte z listi, na katere vpišete imena in priimke svojih rajnih, za katere želite, da molimo zanje v mesecu novembru.

Kuverte oddate prihodnji dve nedelji. Na praznik Vseh svetih jih bomo prebrali pri vseh mašah. Hvala!

V soboto zvečer se vrnemo na sončni čas. Urne kazalce nastavimo za eno uro nazaj.

V petek vabljeni k sveti maši, ki se darovala za pokojnega pisatelja in akademika Alojza Rebulo, ki se ga prebivalci Loke spominjamo kot veliki lik kulturnega človeka, Slovenca in kristjana.

VSI SMO POKLICANI DA OZNANJAMO Z BESEDO IN ŽIVLJENJEM

Ne le misijonska nedelja, temveč cel mesec oktober je nekakšen praznik misijonov, praznik oznanjevanja in pričevanja. Vsak od nas je poklican, da v svojem okolju z življenjem pričuje za evangelij. Slovenija in tako imenovani razviti svet v marsičem ni nič manj misijonski kot države tako imenovanega drugega, tretjega in kateregakoli drugega dela sveta. V Evropi sta sicer zgodovina in način življenja nakopičila materialno bogastvo, a danes tu ni nič več vere kot pa v revnih državah, kjer ljudje veliko bolje poznajo smisel življenja. Misijonsko poslanstvo je najprej oznanjevanje evangelija z besedo in življenjem, šele nato gre tudi za krščansko dobrodelnost, ki spoštuje vsakega človeka in mu želi pomagati tam, kjer se nahaja. Misijonska nedelja nas na svojevrsten način spominja, da mora vera v vsakem od nas vžgati ogenj gorečnosti in pričevanja, v konkretnih korakih približevanja bližnjim. Ali kot je rekel bl. Anton Martin Slomšek: »Kdor hoče druge vneti, mora najprej sam goreti.« Dragi prijatelji, naj misijonski mesec oktober, in še posebej praznik Misijonske nedelje, v nas poživita prvotno upanje in oznanjevalni zagon, da bo tudi naše občestvo žarelo od neustavljive želje oznaniti Kristusa našim sodobnikom. Hvala pa tudi za vso vašo zvesto in iskreno podporo slovenskim in drugim misijonarjem, ki delujejo po vsem svetu. Vaše molitve in darovi so gorivo, ki ohranja živ njihov ogenj pričevanja. Bog vam povrni za vso podporo.