Mašni nameni

6. 2.

Japonski mučenci

Loka 10.30

† v zahvalo Mariji za duhovno

In telesno zdravje

11. 2.

Lurška Mati Božja

Loka 16

-molitev za bolne in preizkušane

† farane

Srečanje  bolnih in ostarelih

NEDELJA

12. 2.

6. nedelja med letom

Zid. Most

Loka

Razbor

† Zorko Amalija - osmina

† Laznik Pepca – obl.

† Dobovšek Jože – obl.

Ta teden je reden verouk.
OBVESTILO ZA VSE TRI ŽUPNIJE
V soboto, 11. februarja, obhajamo praznik Lurške Matere Božje in svetovni dan bolnikov. Na ta dan bo v Loki ob 16. uri, sveta maša za bolne in ostarele iz vseh treh župnij, med katero bo priložnost za sveto maziljenje. Poskrbite za bolne ali starejše v svojih družinah in jim omogočite prihod v cerkev.
»Podaj drugim roko iz srca, / ki je polno dobrih in iskrenih želja. / Pomagaj ustvarjati svet, / v katerem je prosto za smeh, / za cvetje, za srce, / za košček nebes na zemlji.«
Duhovna misel za zakonce

V zakonu je treba negovati veselje ljubezni.

Ko smo obsedeni z iskanjem užitka, nas to omeji in onesposobi, da bi odkrili druge vrste zadovoljstev. Veselje pa razširja sposobnost uživanja in nam omogoča najti zadovoljstvo v različnih resničnostih, tudi v življenjskih obdobjih, v katerih užitek zbledi. Zato je rekel sv. Tomaž Akvinski, da se beseda veselje« nanaša na to, da se nam širi srce. Zakonsko veselje, ki da je mogoče doživeti tudi v bolečini, vključuje, da sprejmemo, da je zakon sožitje radosti in prizadevanj, napetosti in počitka, trpljenja in olajšanja, zadovoljstva in iskanja, neprijetnosti in užitkov – vedno na poti prijateljstva, ki zakonca spodbuja k temu, da skrbita drug za drugega:
»si medsebojno pomagata in drug drugega podpirata«.

Ne pozabite da se veselje obnavlja v bolečini. Sv. Avguštin pravi: »Kolikor večja je bila nevarnost v bitki, toliko večje je veselje nad zmago.« Potem ko sta skupaj trpela in se borila, lahko zakonca izkusita, da je bilo vredno, saj sta dosegla nekaj dobrega se skupaj nekaj naučila in znata to, kar imata, bolj ceniti.

Ostanite zdravi in naj vas spremlja božji blagoslov!