Mašni nameni

26. 10. do 1. 11. 2020

PONEDELJEK – 26. 10

Lucijan, mučenec

RAZBOR: Šnek Marija – obl.
TOREK – 27. 10

Sabina, mučenka

LOKA: + Kozmus, Žnidaršič, Strajnar

in Rafael

SREDA – 28. 10

Simon in Juda Tadej

LOKA: Urgl Terezija
ČETRTEK – 29. 10

Mihael Rua, duhovnik

LOKA: Rebula Alojz – obl.
PETEK – 30. 10

Marcel, mučenec

LOKA: + Ajdič Jožica
   SOBOTA – 31. 10

Bolfenk, škof

RAZBOR: + Zalokar Marija
NEDELJA – 1. 11

VSI SVETI, slovesni zapovedan praznik

RAZBOR, MARIJA ŠIRJE, LOKA:

za + farane

Zaradi zdravstvenih razmer se na praznik vseh svetih in spomina vseh vernih rajnih opusti tradicionalno obiskovanje sorodnikov in prijateljev. Verniki naj zasebno ali s člani svoje družine (skupnega gospodinjstva) obiščejo samo grobove v domači župniji oz. znotraj svoje statistične regije in tam molijo za rajne.
Zaradi trenutnih razmer, ki so posledica pandemije COVID-19, je popolni odpustek za verne rajne podaljšan za ves mesec november.
Priložnost za sveto spoved ali obhajilo za farane vseh treh župnij
MARIJA ŠIRJE: četrtek, 29. oktobra od 17h do 18h;
ŠENTJUR NA POLJU: petek, 30. oktobra od 17h do 18.30h.
Molitve za rajne na pokopališčih za vse svete popoldne letos odpadejo. Ob neznani uri bom opravil molitve za rajne, ter blagoslovil pokopališča in grobove v Marija Širju, Loki, Šentjurju in na Razborju.
Zvečer, na praznik vseh svetih bom ob 19.00 uri po spletu prebral molitvene namene za vaše rajne in molil rožni venec preko spleta – FB. Vabljeni, da se mi pridružite.
Mlajše generacije, ki so računalniško bolj usposobljene, naj starejšim omogočijo prenos na svojih aparatih.
MOLITVENI NAMENI ZA RAJNE
Lahko jih prinesete na dan spovedovanja v Marija Širje ali Šentjur.
Druga možnost je, da pošljete seznam rajnih po spletni pošti (e - pošti) ali po SMS na mobitel. Naslove in številke najdete na spletni strani župnije.
Omenite zraven ime župnije.
Pošiljateljem bom poslal številko transakcijskega računa, na katerega lahko nakažejo svoj prispevek.
Trenutno so zaradi porasta epidemije razmere zelo težke, zato nekaterim bolj ustreza druga možnost.
V tem tednu se končno začne sanacija strehe na razborski cerkvi.
Vzemimo si v zadnjem tednu oktobra čas za molitev rožnega venca. Molimo tudi za naše oskrbovance in zaposlene v Trubarjevem domu, ki so okuženi s koronavirusom.
Ostanite zdravi in naj vas spremlja božji blagoslov!
Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas.
Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas.
Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.
Dragi člani otroškega zborčka,
na žalost nam trenutne razmere ne dopuščajo, da bi skupaj prepevali v cerkvi. Upamo, da si doma dneve bogatite in lepšate tudi s pesmijo. Kljub temu da nam življenje krojijo nekatere omejitve, si lahko naredimo čudovit dan. Tule je naš predlog za današnji dan in počitniške dni:
V upanju na čimprejšnje snidenje v živo vam pošiljamo velik pevski pozdrav, Jula, Natalija in Luka
V času epidemije škofje vabijo vse duhovnike, redovnike, redovnice in vernike, da molijo naslednjo molitev: