PROŠNJA ZA MATERIALNO POMOČ ZA UKRAJINO

Škofijska Karitas Celje je začela z zbiranjem sredstev za Ukrajino, ki nujno potrebuje našo pomoč
V teh dneh nas pretresajo vesti iz Ukrajine, ki se je znašla na višku hude krize. Pri Karitas tako naprošajo, da tamkajšnjim prebivalcem, ki so se znašli sredi grozljivega dogajanja, pomagamo po svojih močeh.
Tej prošnji se bomo odzvali v vseh treh naših župnijah ter pomagali po svojih močeh in zmogljivostih.
Ljudje v Ukrajini potrebujejo našo solidarnost in podporo, da bodo čutili, da niso sami. Vabimo vse ljudi velikodušnih src, da po svojih močeh pomagajo trpečim v Ukrajini.
Zbiramo:
1. suha ali trajna ter dobro zapakirana osnovna živila, ki ne potrebujejo hlajenja (moka, testenine, mleko, olje, otroška hrana, konzerve-pašteta, ribe, narezek…),
2. higienske pripomočke (pralni prašek, univerzalna čistilo, milo in šampon za osebno nego, pasta in ščetke),
3. higienske robčke in plenice,
4. vodo v plastenkah (original pakiranje)
Humanitarni zbirni center bo v Frančiškovi kapeli v Loki (zraven župnijske cerkve).
Zbrana sredstva bo sprejemala ekipa prostovoljcev v sredo, 9. marca, od 10. do 12. ure in 16. do 18. ure.
Ukrajina nas potrebuje tako materialno kot duhovno.
Naj torej obmolkne orožje, čim prej, vsaka ura je dragocena, vsako življenje je sveto! Naše misli in naša srca so z Ukrajino!
Vabljeni k solidarnosti in molitvi za mir, ter postnemu sporočilu: »Ne naveličajmo se, ko delamo dobro«.
Hvala in Bog povrni vašo dobroto!
pomagajmo UKRAJINI
QR koda za mobilno banko
QR-Pomoc-Ukrajini